Známe filmy finálového kola

Nejen dokumentární, ale i hraná tvorba uplynulého roku sklidila kladné body u odborné poroty 33. ročníku audiovizuálních cen Českého filmového a televizního svazu FITES, TRILOBIT 2020. Ta pustila do finálového kola 31 snímků z celkových 166 přihlášených audiovizuálních děl.

Mezi finalisty se zařadily tyto tituly:

HRANÝ FILM
Nabarvené ptáče, Staříci, Bez vědomí, Budiž světlo, Most, Ostrým nožom, Chvilky, Sněží, Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři

ANIMOVANÝ FILM
Dcera

DOKUMENT
Konspirace 89, Ztracený břeh, Jiří Suchý: Lehce s životem se prát, Letní hokej, Národní divadlo: Mýtus a realita, Obléhání města, Česká loutka, Ukradený stát, Dálava, Celoživotní zápas Gustava Frištenského, Kibera: Příběh slumu, Sarkofág pro královnu, Na tělo, Moje století, Příběhy 20. století, Skutok sa stal, Forman vs. Forman

PUBLICISTIKA
Reportéři ČT, 168 hodin, Nedej se: Naše řeka, naše duše, Nedej se: Sen o kanálu Odra Dunaj

O budoucím držiteli Ceny dětské poroty – Berounský medvídek 2020 má již rozhodnuto i dětská porota. Ta odhlasovala 5 finalistů z celkových 21 titulů. Těmi jsou Skobičiny, Kouzelník Žito, Pat a Mat: Zimní radovánky, O zakletém králi a odvážném Martinovi a Hodinářův učeň.

Vítězové však prozatím zůstanou v tajnosti až do slavnostního „swingového“ večera, který se odehraje v sobotu 25. ledna 2020 v KD Plzeňka v Berouně.

 

Comments are closed.