Ceny Trilobit 2020

Na vlnu swingu se naladil 33. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2020. Filmové ocenění, které jako historicky druhé nejstarší poukazuje na nejzdařilejší filmové počiny předešlého roku, rozdalo hodnotné křišťálové trofeje, vtáhlo diváky do světa swingu a pozvalo i na taneční parket. Stalo se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílala od 20.20 hodin na ČT art. Ceny TRILOBIT každoročně udílí Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Hudebně-taneční večer se opět odehrál v berounském Kulturním domě Plzeňka a připomněl zlatou éru swingu nejen na americkém kontinentu, ale i v naší vlasti. Jeho průvodcem byl skvělý herec a pohotový moderátor Martin Myšička, který tak navázal na čtyřletou tradici moderace udílení těchto kalendářně prvních filmových ocenění. Swingové rytmy a osobité aranže rozdmýchal kapelník Petr Kroutil se svým Original Vintage Orchestra, který má blízko jak k hudbě, tak i k filmu. Tohoto špičkového swingaře můžeme vzpomenout jako představitele Dannyho Smiřického v seriálu Prima sezóna podle předlohy Josefa Škvoreckého.

Součástí byl rovněž doprovodný program. Cena diváků po loňském úspěchu nabídla veřejnosti ochutnávku filmové tvorby uplynulého roku prostřednictvím třídenních projekcí v Městském kině Beroun 10.-12. ledna. Diváci mohli po zhlédnutí snímků hlasovat o svém favoritovi, který byl při slavnostním ceremoniálu na Plzeňce odměněn nestatutární Cenou diváků – berounský Klepáček z dílny Muzea berounské keramiky. Tu jeho autorovi předala vylosovaná divačka. Jako každý rok myslel doprovodný program i na nejmenší filmové fanoušky, kteří mohli přijít zahnat nudu do berounského kina 25. ledna. Bylo pro ně připraveno tradiční pásmo oblíbených večerníčků v rámci projektu Dopoledne s Večerníčkem.