33. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2020 zahraje a zatančí v rytmu swingu

Na vlnu swingu se naladí 33. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2020. Filmové ocenění, které jako historicky druhé nejstarší poukazuje na nejzdařilejší filmové počiny předešlého roku, rozdá hodnotné křišťálové trofeje, vtáhne diváky do světa swingu a pozve i na taneční parket. Stane se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílá od 20.20 hodin na ČT art. Ceny TRILOBIT každoročně udílí Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Hudebně-taneční večer se opět odehraje v berounském Kulturním domě Plzeňka a připomene zlatou éru swingu nejen na americkém kontinentu, ale i v naší vlasti. Jeho průvodcem bude skvělý herec a pohotový moderátor Martin Myšička, který tak naváže na čtyřletou tradici moderace udílení těchto kalendářně prvních filmových ocenění. Swingové rytmy a osobité aranže rozdmýchá kapelník Petr Kroutil se svým Original Vintage Orchestra, který má blízko jak k hudbě, tak i k filmu. Tohoto špičkového swingaře můžeme vzpomenout jako představitele Dannyho Smiřického v seriálu Prima sezóna podle předlohy Josefa Škvoreckého.

Součástí bude rovněž doprovodný program. Cena diváků po loňském úspěchu nabídne veřejnosti ochutnávku filmové tvorby uplynulého roku prostřednictvím dvoudenních projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna. Diváci budou moci po zhlédnutí snímků hlasovat o svém favoritovi, který bude při slavnostním ceremoniálu na Plzeňce odměněn nestatutární Cenou diváků – berounský Klepáček z dílny Muzea berounské keramiky. Tu jeho autorovi předá některý z vylosovaných diváků. Jako každý rok myslí doprovodný program i na nejmenší filmové fanoušky, kteří mohou přijít zahnat nudu do berounského kina 25. ledna. Bude pro ně připraveno tradiční pásmo oblíbených večerníčků v rámci projektu Dopoledne s Večerníčkem.

Tiskovou zprávu čtěte zde.

Comments are closed.